Отцепиха центъра на Монтана

Пожарна и гражданска защита сваляха опасни плочи от сграда в центъра на града

https://blitz.bg/regioni/otcepiha-centara-na-montana_news401458.html Blitz.bg

Пожарна и гражданска защита сваляха опасни плочи от сграда в центъра на Монтана. Заради операцията част от идеалния център на града беше отцепен тази сутрин.

Плочите летяха от високите етажи на държавна сграда, където се помещават данъчното, здравната инспекция и кадастъра, съобщава "Конкурент".

Варовиковата облицовка от години застрашава преминаващите край сградата хора. Заради силния вятър част от нея се отцепила и полетяла от десетина метра. За щастие пострадали хора няма, макар че районът е много оживен.

От метеорологичната станция съобщиха, че скоростта на вятъра в Монтана е 12 метра в секунда. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай