Около 300 пловдивчани, недоволни от това, че правителството не подава оставка, окупираха по-рано днес пероните и релсите на гарата и влаковете спряха от движение. Чуваха се обичайните викове и приканвания кабинетът „Орешарски“ да си ходи, както и призивите за нови предсрочни избори. След като железниците продължиха да пътуват, протестиращите се заканиха утре пак да ги блокират.
Шествието тръгна по обичайни си маршрут. Стотина демонстранти се събраха пред общината. Те минаха през главната улица по бул. „Цар III Освободител“ , докато стигнаха крайната си цел – ж.п. гарата.
Недоволството и бунтовете ще продължат докато не падне правителството, заканиха се протестиращите
Кристина ИВАНОВА, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.