Манчестър Сити победи Арсенал с 3:1 в среща от 25-ия кръг на английската Висша лига.

В герой за "артилеристите" се превърна аржентинецът Серхио Агуеро, който вкара и трите гола за тима си. Нападателят се разписа в първата в 44-ата и в 61-ата минута, като при последното попадение топката влезе в мрежата след удар в ръката му. Попадение на Аймерик Лапорт за Сити в 9-ата минута пък бе отменено заради засада.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Лоран Кошчелни вкара за Арсенал при 0:1, но за повече той и съотборниците му нямаха сили. Дебют за лондончани направи дошлият от Барселона Денис Суарес.

Манчестър Сити се върна на втората позиция в класирането на две точки зад Ливърпул, но с мач повече. Арсенал е шести на три от зона Шампионска лига.