С човек по-малко на терена Арсенал обърна у дома Астън Вила с 3:2 в мач от шестия кръг на английската Висша лига.

Гостите от Бирмингам започнаха по-добре и поведоха с гол на Джон Макгин (20) след центриране на Ел Гази. След попадението „топчиите“ владееха повече топката, но трудно създаваха голови положения. В 41-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Мейтланд-Найлс получи втори жълт и червен картон.

Лондончани все пак стигнаха до изравняване чрез Никола Пепе (59-дузпа). Нарушението за дузпата бе извършени от Енгелс, който повали Гендузи в наказателното поле. Минута по-късно Вила шокира домакините с втори гол. Джак Грийлиш преодоля трима футболисти по лявото крило и прати топката към Уесли (60), който върна преднината на гостите. Бирмингамци можеха и да увеличат аванса си при контраатака, в която бяха трима на двама играчи. Грийлиш обаче сбърка и вратарят на "топчиите" Бернд Лено се намеси.

В намален състав „артилеристите“ направиха фантастичен обрат за три минути в края на срещата. Първо Калъм Чеймбърс (81) изравни, а след това Пиер-Емерик Обамеянг (84) донесе трите точки за тима на Унай Емери.

След третия си успех за сезона Арсенал се изкачи на четвърта позиция с 11 точки. Астън Вила е опасната зона на 18-о място с 4 точки.