Кристъл Палас разби Арсенал с класиката 3:0 в лондонското дерби от 31-ия кръг на английската Висша лига.

Жан-Филип Матета (16) изведе „орлите“ напред в резултата след асистенция на Йоахим Андерсен, който попаде и на Джордан Аю (24) за удвояване на аванса.

Играчите на Микел Артета не успяха да отвърнат на удара по никакъв начин, а след почивката инкасираха още едно попадение, дело на Вилфрид Заха (74-дузпа).

В 84-а минута Нкетия от гостите беше в центъра на събитията и нацели горната греда на вратата на Гуита с чудесен удар от дистанция. Две минути по-късно Джака стреля от дистанция, но не намери целта.

След успеха си Кристъл Палас се изкачи на деветата позиция с 37 точки, изпреварвайки Лестър по голова разлика. „Артилеристите“ остават пети с 54 точки и по-лоша голова разлика от четвъртия Тотнъм, който има същия актив, но е с мач повече.