Тотнъм победи Нюкасъл с 5:1 у дома в среща от 31-ия кръг на английската Висша лига и записа трета поредна победа в първенството, докато гостите инкасираха трета поредна загуба.

Фабиан Шер изведе Нюкасъл напред в 39-ата минута след гол от фаул (0:1), но само няколко минути по-късно Тотнъм реагира. Бен Дейвис се възползва от хубав пас на Хьон-Мин Сон и изравни (1:1).

В първите минути на втората част домакините обърнаха развоя на срещата и поведоха с гол на Мат Дохърти с глава (2:1).

Шест минути след това Хьон-Мин Сон засече центриране за 3:1, а Емерсон се разписа за 4:1 в 63-ата минута след прецизно подаване на Мат Дохърти.

Това обаче не беше всичко в мача и Стивън Бергвайн оформи крайното 5:1 в 83-ата минута с удар по земя и рикошет в гредата.

Тотнъм се изкачи до четвъртата позиция с 54 точки, колкото има и петият Арсенал (с два мача по-малко). Нюкасъл пък е на 15-о място на 9 точки от изпадащите.

В другия мач от днес Уест Хям победи Евертън с 2:1.