Носителят на трофея от миналия сезон Арсенал доста се поизпоти и все пак победи у дома Нюкасъл с 2:0, за да класира за четвъртия кръг в турнира за Купата на Англия - ФА Къп. Срещата завърши 0:0 в редовното време, а головете паднаха едва във второто продължение и бяла дело на резервата Емил Смит Роу (109) и Пиер Емерик Обамеянг (117).

Още в първите секунди Нелсън шутира опасно към вратата на гостите, но без успех. Пет минути по-късно "артилеристите" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от изгодна позиция, но Уилиан нацели стената.

Нюкасъл организира добра атака в 20-ата минута, но страничния съдия вдигна флага си. Пет минути след това Обамеянг излезе на голова позиция, но вратарят Дубравка спаси удара на габонеда, а при добавката Уилиан не намери целта. "Топчиите" натиснаха в края на първата част, но не успяха да реализират гол.

"Свраките" започнаха добре втората част и първо в 54-ата минута Керъл стреля опасно, но Бернд Лено се справи. Десет минути по-късно Арсенал пропусна отлична възможност, след като ударът на Уилок беше спасен с вещина от Дубравка.

В последните минути на редовното време Анди Керъл стреля към Лено, който спаси. След това Смит-Роу получи първоначално червен картон за нарушение, но след като прегледа на ситуацията с ВАР бе предупреден само с жълт.

Първото чисто положение в продълженията бе в 95-ата минута, когато Джака стреля точно под гредата, но Дубравка направи отлично спасяване. Натискът на домакините даде резултат и в 109-ата минута влезлият като резерва Смит-Роу преодоля Дубравка за 1:0. В 117-ата минута Обамеянг направи резултата 2:0 с удар от близка дистанция.

Така в крайна сметка Арсенал се класира за следващия кръг и ще продължи да защитава трофея си.

К.П.Р. – Фулъм 0:2 след продължения
Бърнли – Милтън Кийнс Донс 4:3 след дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията
Арсенал – Нюкасъл 2:0 след продължения
Хъдърсфийлд – Плимут 2:3
Брентфорд – Мидълзбро 2:1

22:00 часа Манчестър Юнайтед – Уотфорд