Арсенал се развихри у дома и размаза последния Шефилд Юнайтед с 5:0 в мач от десетия кръг на английската Висша лига.

„Артилеристите“ доминираха напълно през целия мач и Еди Нкетия (28, 50, 58) реализира хеттрик, като за първия от трите гола му подаде най-скъпата покупка в историята на клуба Деклан Райс, а за последния му асистира Емил Смит Роу.

В 88-ата минута Фабио Виейра реализира дузпа, отсъдена след намесата на ВАР за нарушение близо до границата на наказателното поле. В шестата от десетте минути добавено време на срещата пък Такехиро Томиясо се оказа най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер и оформи крайното 5:0.

След убедителния успех Арсенал събра 24 точки на втората позиция и е на 2 зад лидера Тотнъм, както и на 3 пред шампиона Манчестър Сити, който утре гостува на градския съперник Манчестър Юнайтед. „Остриетата“ остават на дъното с едва една точка.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!