Арсенал и Кристъл Палас завършиха зрелищно 2:2 на „Емирейтс“ в лондонски сблъсък от осмия кръг на английската Висша лига. Пиер-Емерик Обамеянг (8) даде аванс на „артилеристите“, а Кристиан Бентеке (50) и Одсон Едуард (73) направиха обрата пълен за „орлите“. В последните секунди обаче Александре Лаказет (90+5) спаси "артилеристите".

Домакините стартираха по-активно и поведоха още в 8-ата минута, когато Никола Пепе направи двойно подаване с Такехиро Томиаши и шутира. Гуаита отрази удара, а Пиер-Емерик Обамеянг направи добавка на празна врата за 1:0.

Лека полека гостите надигнаха глава и след половин час игра Одсон Едуард пропусна огромна възможност да изравни, пращайки топката в трибуните.

„Орлите“ все пак успяха да изравнят пет минути след почивката, когато Кристиан Бентеке се отскубна от защитата на „артилеристите“ и с прецизен удар вкара за 1:1. Кристъл Палас продължи да играе добре и малко по-късно Джордан Айо насочи топката към вратата на Рамсдейл, който спаси в последния момент.

Усилията на гостите бяха възнаградени в 73-ата минута, когато французинът Одсон Едуард се разписа след асистенция на сънародника си Мишел Олисе. Арсенал се хвърли в атака да изравнява и можеше да го направи в 87-ата минута, но след удара на Киърън Тиърни топката срещна напречната греда за късмет на испанския страж Гуаита. Секунди по-късно Пепе падна в наказателното поле, но не получи дузпа. В последните секунди от добавеното време все пак Александре Лаказет се оказа най-съобразителен при разбъркване в пеналта и от близка дистанция оформи крайния резултат.

След равенството Арсенал излезе 12-и с 11 точки и вече пет кръга е без загуба - три победи и две ремита. Кристъл Палас остава 14-и с 8 точки.