Арсенал срази у дома Астън Вила с 3:1 в мач от деветия кръг на английската Висша лига и се завърна към победите след две поредни равенства.

Томас Партей (23) даде аванс на „артилеристите“ след пас на Смит Роу, а в добавеното време на първата част Пиер-Емерик Обамеянг (45+6) удвои преднината им.

След почивката Емил Смит Роу (56) направи разликата класическа, възползвайки се от асистенция на Обамеянг. В самия край пък гостите Бирмингам вкараха почетно попадение чрез Джейкъб Рамзи (82) след подаване на Леон Бейли.

С успеха си Арсена събра 14 точки, изравнявайки се с шестия Манчестър Юнайтед, Уест Хям и Евертън, но е девети заради по-лошата си голова разлика.. Астън Вила остава на 13-а позиция с 10 точки преди останалите срещи от кръга.