Aрсенал победи Брентфорд с 0:3 като гост в мач от 8-ия кръг на Висшата лига.

След центриране от корнер от страна на Букайо Сака в 17-ата минута, топката бе засечена първа греда от Уилям Салиба, който стреля в обратния ъгъл и откри резултата с помощта на левия страничен стълб – 1:0.

Кийрън Тирни подаде към Гранит Джака, който от границата на наказателното поле центрира топката зад гърба на защитата в 28-ата минута. Там Габриел Жезус се извиси над Понтус Янсон и удвои преднината на Арсенал (2:0).

Четири минути след началото на второто полувреме Букайо Сака подаде към Фабио Виейра, който овладя и стреля със своя по-силен ляв крак. Португалецът отбеляза красив гол от границата на наказателното поле (3:0). В 57-ата минута Габриел Жезус стреля границата на наказателното поле, но вратарят на Брентфорд Давид Райа успя да отрази удара.

След шестата си победа Арсенал изпревари Манчестър Сити и застана начело на класирането във Висшата лига. Брентфорд остава на 9-о място с актив от 9 точки.