Арсенал се наложи с категоричното 5:0 срещу Бърнли в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Два гола за „топчиите“ отбеляза Букайо Сака (единият от дузпа) - в 41-ата и 47-ата минута. Преди него Мартин Йодегор бе дал рано-рано преднина на лондончани - в 4-ата минута.

Четвъртото попадение реализира Леандро Тросар (в 66-ата), а за крайното 5:0 се разписа Кай Хавертц в 78-ата минута.

Арсенал събра 55 точки и е само на две зад лидера Ливърпул, който по-рано днес отвя с 4:1 Брентфорд.

Третият Манчестър Сити е с 53 точки, но и с два мача по-малко от първия и втория. От 19:30 часа днес "гражданите" приемат Челси.

Воденият от Венсан Компани Бърнли е предпоследен в класирането - на 19-ата позиция с 13 точки.