Арсенал спечели с 2:0 при визитата си на Уулвърхемптън в мач от 33-ия кръг на английската Висша лига и спря устрема „вълците“ към четвъртата позиция, доближавайки се до тях.

„Артилеристите“ доминираха от самото начало и успяха да преодолеят отбраната на домакините и техния вратар Руи Патрисио с гол на Букайо Сака (43) малко преди почивката.

През втората част играчите на Нуно Еспирито Санто не успяха да отвърнат на удара, а в самия край Александре Лаказет (86) оформи крайния резултат след асистенция на Уилок.

След четвъртата си поредна победа Арсенал изпревари Шефил Юнайтед на седмата позиция с 49 точки и 2 повече от „остриетата“. Уулвс е шести с 52 точки и на 3 от четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА – 33 КРЪГА

От събота
Норич – Брайтън 0:1
0:1 Леандро Тросар (25)

Лестър – Кристъл Палас 3:0
1:0 Келечи Ихеаначо (49), 2:0 Джейми Варди (77), 3:0 Джейми Варди (90+4)

Манчестър Юнайтед – Борнемут 5:2
0:1 Жуниор Станислас (15), 1:1 Мейсън Грийнууд (29), 2:1 Маркъс Рашфорд (35-дузпа), 3:1 Антони Марсиал (45+2), 3:2 Джошуа Кинг (49-дузпа), 4:2 Мейсън Грийнууд (54), 5:2 Бруно Фернандеш (59)

Уулвърхемптън – Арсенал 0:2
0:1 Бакайо Сака (43), 0:2 Александре Лаказет (86)

От 22:00 часа: Челси – Уотфорд