ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Арсенал победи Ливърпул с 3:2 в голямото дерби от десетия кръг на английската Висша лига и се завърна на върха във временното класиране. Габриел Мартинели (1) и Букайо Сака (45+5, 76-дузпа)донесоха трите точки за "артилеристите", докато Дарвин Нунес (34) и Роберто Фирмино (53) на два пъти успяваха да изравнят за водения от Юрген Клоп тим.

Габриел Мартинели (1) даде аванс на домакините след само 58 секунди игра след асистенция на Мартин Йодегаард. Голът беше разгледан със ситемата ВАР за евентуална засада на Букайо Сака в хода на атаката, но такава нямаше.

Гостите искаха бързо да отвърнат на удара и в 15-ата минута имаха сериозни претенции за дузпа. Жота беше изведен отдясно в наказателното поле с дълъг пас от Александър-Арнолд, след което португалецът опита да центрира, но бе блокиран от Салиба. На повторенията обаче се видя, че защитникът играе с ръка, която е отделена от тялото, но след проверка с ВАР съдията Майкъл Оливър не посочи бялата точка.

В 26-ата минута Дарвин Нунес получи от Мохамед Салах  отдясно в наказателното поле и отправи плътен удар от малък ъгъл, но Аарън Рамсдейл изби. Две минути по-късно Габриел Жезус комбинира с Мартинели отляво, който центрира в наказателното поле, но топката бе изчистена. Топката обаче отново попадна в Жезус, който между няколко играчи на Ливърпул опита удар към вратата и Алисон спаси.

Натискът на мърсисайдци се засили и след половин час игра Джордан Хендерсън изведе отдясно Нунес, който центрира към точката за дузпа, а там Салиба изпревари Луис Диас и насочи топката към собствената си врата, но Рамсдейл изби. Скоро след това Луис Диас центрира добре по земя и Дарвин Нунес (34) изравни за 1:1.

Три минути преди края на първата част мениджърът на гостите Юрген Клоп трябваше да прави принудителна смяна, след като Луис Диас се контузи, а на негово място се появи Роберто Фирмино.

В последните секунди от добавеното време на първата част при контраатака Мартинели намери добре Букайо Сака (45+5), който отново даде преднина на "артилеристите".

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Четири минути след почивката Мартин Йодегаард получи топката на границата на наказателното поле, като пред него имаше свободно пространство, но ударът на норвежеца попадна право в обсега на Алисон, който спаси. Ливърпул на свой ред изравни чрез Роберто Фирмино (53), който стреля по перфектен начин ниско към далечната греда за 2:2.

Четири минути по-късно Жезус получи силен удар с лакът от Константинос Цимикас, след което трябваше да получи медицинска помощ. Ситуацията се размина без последствия за гърка, в чието действие изглежда нямаше умисъл.

В 72-ата минута влезлият на терена Ибрахима Конате се намеси отлично в защита, след като успя да изчисти топката точно пред Габриел Жезус. Минута по-късно Арсенал получи право да изпълни дузпа заради нарушение на Тиаго Алкантара срещу Жезус, който първо игра с топката, след което бе закачен от испанеца. ендерсън се сдърпаха сериозно. Букайо Сака (76-дузпа) пък бе точен от бялата точка за 3:2.

Мениджърът на домакините Микел Артета уплътни защитата, включвайки Тиърни на мястото на Йодегаард, а натискът на мърсисайдци до края не даде резултат и те си тръгнаха с празни ръце от "Емиратс".

След успеха Арсенал се върна на първото място в 24 точки и една повече от шампиона Манчестър Сити. Ливърпул е далеч назад в таблицата, заемайки десета позиция с 10 точки.

АРСЕНАЛ – ЛИВЪРПУЛ 3:2
1:0 Габриел Мартинели (1), 1:1 Дарвин Нунес (34), 2:1 Букайо Сака (45+5), 2:2 Роберто Фирмино (53), 3:2 Букайо Сака (76-дузпа)

Арсенал: 1. Аарън Рамсдейл - 18. Такехиро Томиясу, 6. Габриел Магаляеш, 12. Уилям Салиба, 4. Бенджамин Уайт - 34. Гранит Джака, 5. Томас Партей - 11. Габриел Мартинели , 8. Мартин Йодегаард (к) (823. Киърън Тиърни), 7. Букайо Сака   (90+421. Фабио Виейра) - 9. Габриел Жезус (90+114. Еди Нкетия)
Резерви: 30. Мат Търнър, 3. Киърън Тиърни, 17. Седрик Соареш, 16. Роб Холдинг, 24. Рийс Нелсън, 23. Алберт Самби Локонга, 21. Фабио Виейра, 14. Едуард Нкетия, 27. Маркиньос
Мениджър: Микел Артета

Ливърпул: 1. Алисон - 21. Константинос Цимикас, 4. Върджил ван Дайк, 32. Жоел Матип (695. Ибрахима Конате), 66. Трент Александър-Арнолд (462. Джо Гомес ) - 6. Тиаго Алкантара, 14. Джордан Хендерсън (к) - 23. Луис Диас  (429. Роберто Фирмино ), 20. Диого Жота (8119. Харви Елиът), 11. Мохамед Салах (693. Фабиньо) - 27. Дарвин Нунес
Резерви: 62. Куивийн Келехър (вр), 2. Джо Гомес, 47. Натаниел Филипс, 5. Ибрахима Конате, 7. Джеймс Милнър, 28. Фабио Карвальо, 19. Харви Елиът, 3. Фабиньо, 9. Роберто Фирмино
Мениджър: Юрген Клоп

Главен съдия: Майкъл Оливър
Стадион: „Емиратс“, Лондон, Англия

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!