Арсенал разби гостуващия Уест Хям с 3:0 в лондонското дерби от междинния 31-и кръг във Висшата лига и задмина Манчестър Юнайтед на петата позиция във временното класиране.

През първата част „артилеристите” не успяха да материализират превъзходството си с гол, но след почивката го направиха с три попадения. Германският плеймейкър Месут Йозил (58) откри головата сметка на „топчиите”, а след това асистира на Тио Уолкът (68), който удвои аванса им. В края френският нападател Оливие Жиру (83) оформи крайния резултат след пас на Алекс-Окслейд Чембърлейн.

След успеха си Арсенал събра 54 точки и заради по-добрата си голова разлика измести Манчестър Юнайтед от петото място. Уест Хям е 15-и с 33 точки и на 5 от зоната на изпадащите.