Арсенал изненадващо загуби категорично у дома от Астън Вила с 0:3 в последната среща от осмия кръг на английската Висша лига. Така тимът от Бирмингам се върна на пътя на успеха след две поредни домакински поражения, а сама преди няколко кръга разби у дома шампиона Ливърпул със 7:2 в началото на октомври.

Само преди седмица „артилеристите“ надвиха Манчестър Юнайтед (1:0) на “Олд Трафорд”, а след това победиха у дома и Молде (4:1) в Лига Европа, но днес тотално разочаровах феновете си.

Двубоят започна динамично и след само 46 секунди топката бе в мрежата на домакините след удар на Джон Макгин. Голът обаче не беше зачетен заради засада на Рос Баркли, който с тялото си пречеше на видимостта на вратаря Лено.

В 10-ата минута Макгин за малко да предизвика попадение в мрежата на своя тим, след като върна бавно топката към вратаря и Обамеянг я достигна, но все пак Мартинес спаси.

Арсенал доминираше, но в 25-ата минута Букайо Сака си вкара автогол, опитвайки се да пресече пас на Мат Таргет към Трезеге на далечната греда. „Топчиите“ се втурнаха бързо да изравнят, но срещнаха много добре подредена защита на съперник. Най-добрият шанс дойде в 41-ата минута, когато подаване на Киърън Тиърни отляво намери Лаказет, който игра с глава и не успя да уцели вратата.

Три минути след почивката Трезеге шутира мощно в близкия ъгъл на Лено, но германецът отрази. Секунди по-късно Вилиан пропиля хубав шанс за Арсенал. Последваха пропуски на Грийлиш за гостите и Роб Холдинг и Никола Пепе от домакините.

Вила удвои аванса си в 72-ата минута, когато Оли Уоткинс получи пас от Баркли и прати топката в мрежата. Минута по-късно Грийлиш на два пъти пропусна да забие трето попадение, но в 75-ата минута изведе Уоткинс и той направи разликата класическа. До края на мача „артилеристите“ така и не намериха сили дори за почетен гол, а гостите от Бирмингам пропиляха още изгодни положения за по-изразителна победа.

След успеха си Астън Вила задмина Евертън на шеста позиция с 15 точки, колкото има и петият Челси. Арсенал отстъпи на 11-а позиция с 12 точки.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 8 КРЪГ

6 ноември 2020 г. (петък), 19:30 часа
Брайтън - Бърнли 0:0

6 ноември 2020 г. (петък), 22:00 часа
Саутхемптън - Нюкасъл 2:0
1:0 Че Адамс (7), 2:0 Стюарт Армастронг (82)

7 ноември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Евертън - Манчестър Юнайтед 1:3
1:0 Бернард (19), 1:1 Бруно Фернандеш (25), 1:2 Бруно Фернандеш (32), 1:3 Единсон Кавани (90+5)

7 ноември 2020 г. (събота), 17:00 часа
Кристъл Палас - Лийдс 4:1
1:0 Скот Дан (12), 2:0 Еберечи Езе (22), 2:1 Патрик Бамфорд (27), 3:1 Елдер Коща (42-автогол), 4:1 Джордан Аю (70)

7 ноември 2020 г. (събота), 19:30 часа
Челси - Шефилд Юнайтед 4:1
0:1 Дейвид Макколдрик (9), 1:1 Тами Ейбрахам 23), 2:1 Бен Чилуел (34), 3:1 Тиаго Силва (77), 4:1 Тимо Вернер (80)

7 ноември 2020 г. (събота), 22:00 часа
Уест Хям - Фулъм 1:0
1:0 Томаш Сучек (90+1)

8 ноември 2020 г. (неделя), 14:00 часа
Уест Бромич - Тотнъм 0:1
0:1 Хари Кейн (88)

8 ноември 2020 г. (неделя), 16:00 часа
Лестър - Уулвърхемптън 1:0