Манчестър Сити и шампионът Ливърпул завършиха 1:1 на "Етихад" в дербито от осмия кръг на английската Висша лига. Мохамед Салах (13-дузпа) изведе гостите напред в резултата, а Габриел Жезус (31) изравни. В 42-ата минута Кевин де Бройне изпусна дузпа за домакините. Така "червените" сдадоха първата позиция в този кръг и остават трети на точка след новия лидер Лестър. Те са и зад Тотнъм, който е с по-добра голова разлика.

Мърсисайдци започнаха по-активно и след десетина минути Кайл Уокър фаулира Садио Мане в наказателното поле на Сити, а съдията Поусън посочи бялата точка. Зад топката застана Мохамед Салах (13-дузпа) който с безпогрешен изстрел в десния ъгъл на Едерсон даде преднина на гостите.

Постепенно „гражданите“ поизравниха играта и в 25-ата минута имаха добра възможност след пас на Де Бройне към Стърлинг, чийто удар бе блокиран от вратаря Алисон. Шест минути след това Уокър пусна пас по земя за Де Бройне, койт продължи за Габриел Жезус (31) и бразилецът с едно докосване елиминира Александър-Арнолд, след което прати топката във вратата за 1:1.

Последваха пропуски на Де Бройне от домакините и Диого Жота от гостите, а натискът на Сити доведе до нова дузпа в мача. В 38-ата минута Де Бройне искаше да подаде с центриране топката за Стърлинг в наказателното поле, но Джо Гомес спря топката с ръка и Поусън посочи бялата точка след преглед на ситуацията с ВАР. Де Бройне обаче пропусна дузпата, пращайки топката встрани от вратата.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Минута преди края на първата част шампионът можеше отново да поведе в резултата. Садио Мане подмина с лекота Кайл Уокър, влизайки навътре към пеналтерията и комбинирайки със Салах, който продължи към Александър-Арнолд. Последният шутира мощно, топката мина под Едерсон след блока му, но вратарят се обърна и хвана кълбото.

След почивката в 55-ата минута Жоао Кансело изведе чудесно Жезус, който отправи удар с глава, но покрай вратата. В ответната атака Роберто Фирмино опита технично изпълнение с удар по диагонала, но топката излезе в аут.

След час игра и след силен удар на Жота топката срещна ръката на Кансело, но тя бе прилепена към гърдите на левия бек на Сити и дузпа нямаше. Секунди по-късно Александър-Арнолд получи разтежение след час игра и на негово място влезе Джеймс Милнър.

Лека полека головите положения станаха рядкост, а в заключителните минути Ливърпул се опитваше да владее повече топката. В крайна сметка не се стигна до попадение и двата тима поделиха по точка.

След равенството Ливърпул е трети със 17 точки, а Манчестър Сити заема десета позиция с 12 точки преди мача на Арсенал срещу Астън Вила.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЛИВЪРПУЛ 1:1
0:1 Мохамед Салах (13), 1:1 Габриел Жезус (31)

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Диаш, Лапорт, Кансело, Родри, Гюндоган, Де Бройне, Торес (61-Бернардо Силва), Стърлинг, Жезус
Мениджър: Хосеп Гуардиола

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд (63-Милнър), Матип, Гомес, Робъртсън, Хендерсън, Вайналдум, Мане, Фирмино (59-Шакири), Салах, Жота
Мениджър: Юрген Клоп

Манчестър, стадион "Етихад"
Съдия: Крейг Поусън
Жълти картони: Лапорт и Стърлинг (Ман Сити); Матип (Ливърпул)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 8 КРЪГ

6 ноември 2020 г. (петък), 19:30 часа
Брайтън - Бърнли 0:0

6 ноември 2020 г. (петък), 22:00 часа
Саутхемптън - Нюкасъл 2:0
1:0 Че Адамс (7), 2:0 Стюарт Армастронг (82)

7 ноември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Евертън - Манчестър Юнайтед 1:3
1:0 Бернард (19), 1:1 Бруно Фернандеш (25), 1:2 Бруно Фернандеш (32), 1:3 Единсон Кавани (90+5)

7 ноември 2020 г. (събота), 17:00 часа
Кристъл Палас - Лийдс 4:1
1:0 Скот Дан (12), 2:0 Еберечи Езе (22), 2:1 Патрик Бамфорд (27), 3:1 Елдер Коща (42-автогол), 4:1 Джордан Аю (70)

7 ноември 2020 г. (събота), 19:30 часа
Челси - Шефилд Юнайтед 4:1
0:1 Дейвид Макколдрик (9), 1:1 Тами Ейбрахам 23), 2:1 Бен Чилуел (34), 3:1 Тиаго Силва (77), 4:1 Тимо Вернер (80)

7 ноември 2020 г. (събота), 22:00 часа
Уест Хям - Фулъм 1:0
1:0 Томаш Сучек (90+1)

8 ноември 2020 г. (неделя), 14:00 часа
Уест Бромич - Тотнъм 0:1
0:1 Хари Кейн (88)

8 ноември 2020 г. (неделя), 16:00 часа
Лестър - Уулвърхемптън 1:0