Астън Вила е първият 1/2-финалист в турнира за Купата на Лигата в Англия този сезон. Тимът от Бирмингам размаза у дома лидера във Висшата лига Ливърпул с 5:0 в първия мач от 1/4-финалите. Мърсисайдци допуснаха една от най-тежките си загуби в последните години, но играха с експериментален сборен тим, съставен с част от отбора до 23-годишна възраст и юноши – средна възраст 18 години и три месеца. Капитанът Педро Чиривея бе най-възрастен от гостите на 22 години, а дебют за мърсисайдци направиха Тони Галахър, Айзък Кристи-Дейвис, Луис Лонгстаф, Морган Бойс и Томас Хил.

Както е известно, титулярите на европейския клубен шампион са в Катар, където Ливърпул утре играе срещу мексиканския Монтерей полуфинал от световното клубно първенство и при успех ще спори за трофея с бразилския Фламенго.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Въпреки категоричния резултат младите футболисти на Ливърпул играха повече от прилично при визитата си в Бирмингам и направиха един куп пропуски. Вратарят Орян Ниланд или късметът спираше гостите, водени от мениджъра на отбора до 23-години – Нийл Критчли.

Астън Вила също не беше в титулярния си състав. Домакините вкараха четири от головете си само през първото полувреме, а техни автори станаха Конър Хърихейн (14) и Джонатан Коджия (37, 45), докато в 17-ата минута Морган Бойс си отбеляза автогол. В последните секунди на добавеното време пък резервата Уесли (90+2) оформи крайния резултат.