Астън Вила записа инфарктна победа с 3:2 при визитата си на борещия се за оцеляване Лутън в мач от 27-ия кръг на английската Висша лига.

На почивката изглежда всичко бе ясно, но нещата се обърнаха на 180 градуса през второто полувреме. Вила направи силно първо полувреме, в което Оли Уотикнс (24, 38) вкара два гола, а съотборниците му пропуснаха още няколко чисти голови възможности.

През втората част "шапкарите" се стегнаха и след две статични положения в рамките на 6 минути изравниха, а головете вкараха Тахит Чонг (66) и Карлтън Морис (72). След това Лутън можеше и да направи пълен обрат, но в края две от смените на Унай Емери дадоха резултат – Муса Диаби центрира и Люка Дин (89) отбеляза с глава за крайното 2:3.

С този успех Астън Вила продължава да бъде в топ 4 на Висшата лига с 55 точки и на 3 зад третия Арсенал, а загубата остави Лутън на 4 точки под чертата за оцеляване в елита.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!