ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ливърпул постигна категорична победа с 4:1 срещу новака във Висшата лига Лутън на "Анфийлд". Срещата беше от 26-ия кръг, като гостите шокираха "мърсисайдци", повеждайки в резултата. Преднината на Лутън дори се запази чак до 56-ата минута, след което футболистите на Юрген Клоп се развихриха и стигнаха до убедителния успех.

Със спечелените три точки Ливърпул събра актив от 60 на върха в класирането. Вторият Манчестър Сити е с 56 и мач по-малко, а третият Арсенал също е с двубой пасив и 55 т. Лутън остава в зоната на изпадащите - на 18-ото място с 20 т.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Гостите поведоха в резултата в 12-ата минута, когато Чидози Огбене стигна до отбита топка в малкото наказателно поле и с глава я засече във вратата, пазена от Кевин Келъхър - 0:1.

Минута след попадението Тахит Чонг стреля към долния ляв ъгъл, стражът на Ливърпул спаси. В 32-ата минута футболистите на Клоп бяха близо до изравнително попадение, но шут на Луис Диас премина покрай лявата греда.

В началото на втората част Ливърпул притисна съперника. Томаш Камински отрази удар на Коди Гакпо, но след последвалия корнер резултатът бе изравнен. Върджил ван Дайк надскочи защитата на Лутън и не остави шанс на вратаря за 1:1 в 56-ата минута. Само две минути след това "мърсисайдци" осъществиха пълен обрат. Алексис Мак Алистър центрира към Коди Гакпо, а нидерландецът с глава се разписа за 2:1.

Луис Диас покачи аванса на 3:1 в 71-ата. В последната минута на редовното време Харви Елиът с изстрел от границата на наказателното поле оформи крайното 4:1, пращайки топката в горния ляв ъгъл.

ЛИВЪРПУЛ - ЛУТЪН 4:1
0:1 Чидози Огбене (12), 1:1 Върджил ван Дайк (56), 2:1 Коди Гакпо (58), 3:1 Луис Диас (71), 4:1 Харви Елиът (90)

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!