Нюкасъл поднесе изненада, побеждавайки с 1:0 Челси в мач от 23-ия кръг на Висшата лига. Публиката на "Сейнт Джеймсис Парк" изригна в 94-ата минута, когато Айзък Хейдън се превърна в герой и донесе успеха над тима на Франк Лампард. 24-годишният англичанин засече с глава центрираната от Сейнт-Максимин топка, вратарят Кепа леко я закачи, но успя да я спре по пътя към мрежата му.

"Сините" от Лондон имаха доста голови ситуации в срещата, но "свраките" не допуснаха попадение и в крайна сметка ликуваха с ценните три точки. Така Нюкасъл прекъсна серията си от пет поредни мача без победа. Тимът на Стив Брус се изкачи на 12-oто място (с 29 точки). Челси е четвърти с 39, с 5 повече от петия Манчестър Юнайтед, който утре гостува на убедителния лидер Ливърпул.

Манчестър Сити - Кристъл Палас 2:2
0:1 Ченк Тосун (39), 1:1 Серхио Агуеро (82), 2:1 Серхио Агуеро (87), 2:2 Фернандиньо (90-автогол)

Норич - Борнемут 1:0
1:0 Теему Пуки (33-дузпа)

Саутхемптън - Уулвърхемптън 2:3
1:0 Ян Беднарек (15), 2:0 Шейн Лонг (35), 2:1 Педро Нето (53), 2:2 Раул Хименес (65-дузпа), 2:3 Раул Хименес (76)

Уест Хям - Евертън 1:1
1:0 Иса Диоп (40), 1:1 Доминик Калвърт-Люин (44)

Нюкасъл - Челси 1:0
1:0 Aйзък Хейдън (90+4)