Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Фулъм победи трудно гостуващия Бърнли с 4:2 в среща от третия кръг на английската Висша лига и записа първи успех за сезона, нанасяйки трето поредно поражение на съперника във всички турнири и второ в елита.

Жан-Мишел Сери (4) даде ранен аванс на домакините след пас на новото попълнение Лусиано Вието и изправи феновете по трибуните на „Крейвън Котидж“ на крака. Джеф Хендрик (10) обаче сравнително бързо изравни.

Играчите на бившия треньор на Левски Славиша Йоканович играеха по-добре и настъпателните им действия дадоха резултат с нови две попадения в рамките на две минути. Сръбският национал Александър Митрович (36, 38) набързо направи резултата 3:1 след асистенции на Кайрней и Вието. Гостите обаче отново доста бързо върнаха едно попадение чрез Джеймс Тарковски (41) след пас на Бен Мий.

През втората част Фулъм продължи да бъде по-активен в търсене на още попадения, а гостите играеха стабилно в защита, която все пак се пропука още веднъж. Андре Шюрле (83) вкара последния гол в мача и оформи крайния резултат.

След първия си успех за сезона лондонският тим има 3 точки и е на 12-а позиция. В първите два кръга Фулъм падна от градските съперници Кристъл Палас (0:2) у дома и Тотнъм (1:3) като гост. Бърнли остава с една точка след нулевото реми на старта при визитата на Саутхемптън и поражението от Уотфорд (1:3) във втория кръг.