Бившите английски национали Рио Фърдинанд и Мартин Киоун са категорични, че снощи е била подмината чиста дузпа за Арсенал срещу Байерн. Първият четвъртфинал от Шампионската лига, игран в Лондон, завърши 2:2. Треньорът на баварците Томас Тухел и всички от щаба му поискаха удар от бялата точка в 67-ата минута заради огромна глупост, сътворена от защитника на домакините Габриел Магаляеш.

В 95-ата минута обаче се стигна до друг спорен момент. Букайо Сака бе намерен в наказателното поле и след контакт с Мануел Нойер се свлече на земята. Главният съдия Глен Ниберг подмина ситуацията.

“Мануел Нойер спъна Сака. Това трябва да е дузпа. ВАР трябваше да извика рефера, за да преразгледа ситуацията. Това е толкова голямо решение в мача...”, коментира легендарният защитник на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд.

„Намирам за доста тревожен фактът, че съдията не даде дузпа. Нарушението е очевидно“, подкрепи Рио бившият футболист на Арсенал Мартин Киоун.