Богаташите от Нюкасъл изненадващо изхвърчаха от турнира за Купата на Англия – ФА Къп, след като загубиха у дома от третодивизионния Кеймбридж с 0:1 в среща от третия кръг на надпреварата. Титуляр на вратата на гостите бе българинът Димитър Митов, който направи девет страхотни спасявания и помогна на 16-ия в Лига 1 да поднесе сензацията.

През първата част нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си и да вземе превес в резултата.

В 25-ата минута Димитър Митов попречи на Джейкъб Мърфи да открие резултата. В 41-ата минута българинът отново показа рефлекс и отчая Мърфи. Минута преди края на първата част Мърфи отново бе спрян от стената Митов, който отклони топката в гредата.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Джо Айрънсайд (56) вкара единствения гол за успеха на гостите, а „свраките“ така и не успяха да отвърнат на удара и напуснаха безславно надпреварата. В добавеното време на срещата Митов направи поредното си изумително спасяване след изстрел на Жоелинтон.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ В ТРЕТИЯ КРЪГ НА ФА КЪП:

На 7 януари (петък)
Суиндън - Манчестър Сити 1:4

0:1 Бернардо Силва 14', 0:2 Габриел Жезус 28', 0:3 Илкай Гюндоган 59', 1:3 Хари Маккърди 78', 1:4 Коул Палмър 82'

На 8 януари (събота)
Мансфийлд – Мидълзбро 2:3

0:1 Икпеацо 4', 0:2 Бойд-Мънс 14', 1:2 Хоукинс 67', 2:2  Оотс 85`, 2:3 О`Туул (автогол) 90+5`

Барнзли - Бароу 5:4 след продължения
1:0 Андерсен 23`, 2:0 Уилямс 42`, 2:1 Банкс 61`, 2:2 Дрискол-Гленън 78`, 3:2 Коул 83`, 3:3 Джоунс 86`, 4:3 Морис 89`, 4:4 Кай 90`, 5:4 Морис 102`

Борхам Ууд - Уимбълдън 2:0
1:0 Марш 10`, 2:0 Клифтън 86`

Кидърминстър – Рединг 2:1
0:1 Пушкаш 45`, 1:1 Остин 69`, 2:1 Морган-Смит 82`

Лестър – Уотфорд 4:1
1:0 Тилеманс 8`, 2:0 Мадисън 25`, 2:1 Педро 27`, 3:1 Барнс 54`, 4:1 Олбрайтън 85`

Нюкасъл – Кембридж 0:1
0:1 Айрънсайд 56`

Питърбро – Бристъл Роувърс 2:1
1:0 Шмодиш 20`, 1:1 Коутс (д) 30`, 2:1 Мумба 63`

Порт Вейл – Брентфорд 1:4
0:1 Форсс 26`, 0:2 Мбемо 66`, 1:2 Харат 70`, 1:3 Мбемо 76`, 1:4 Мбемо (д) 87`

К.П.Р. – Родъръм 8:7 след дузпи, 1:1 след продължения
0:1 Иеуекуе 98`, 1:1 Дайкс 115'