В мач от 3-ия кръг в турнира за ФА Къп Лестър надигра Уотфорд с 4:1 на своя земя. Тилеманс от дузпа, Мадисън, Барнс и Олбрайтън бяха точни за "лисиците", а за гостите се разписа Жоао Педро.

Още в 7-ата минута Юри Тилеманс се разписа от дузпа, след като Сиералта игра непозволено в наказателното поле. Лестър удвои преднината си с попадение на Мадисън в 25-ата минута, след като получи пас от Лукман и прехвърли вратаря.

Гостите реагираха бързо и върнаха едно попадение само две минути по-късно. Жоао Педро копна топката и я прати в мрежата.

В 50-ата минута дойдоха претенции от страна на Уотфорд за дузпа, след като Флетчър падна в наказателното поле на домакините, но съдията остана безмълвен.

Лукман отново асистира на свой съотборник, след като в 55-ата минута подаде на Барнс, който не сбърка, а голът беше проверен и със системата ВАР.

До края на мача "лисиците" бяха пълновластен господар на терена и заслужено реализираха и 4-ти гол. Марк Олбрайтън беше точен с изстрел в 85-ата минута на двубоя.