Борнемут надви гостуващия Кристъл Палас с 2:1 в последната среща от седмия кръг на английската Висша лига.

„Черешките“ поведоха рано на своя „Виталити стейдиъм“ след попадение на Дейвид Бруукс (5), възползвал се от подаване на Калъм Уилсън. Това бе и единственият гол за първата част.

Десетина минути след началото на второто полувреме „орлите“ изравниха чрез холнадеца Патрик ван Аанхолт (55) след пас на Уилфрес Заха. Гостите имаха по-голям процент владеене на топката, но отстъпваха при точните удари и в самия край домакините стигнаха до победата след гол на Жуниор Станислас (87-дузпа), който бе точен от бялата точка.

След успеха си е седми с 13 точки, а тимът от Лондон заема 13-а позиция със 7 точки.