Борнемут победи трудно гостуващия Уест Хям с 3:2 в среща от 28-ия кръг на английската Висша лига.

Още в 9-ата минута Джошуа Кинг от домакините пропусна дузпа, а в ответната атака Михаил Антонио (10) се разписа и изведе „чуковете” напред в резултата. Джошуя Кинг (31) все пак се реваншира за изпуснатия 11-метров наказателен удар и изравни за 1:1. Шест минути след това обаче „черешките” пропуснаха още една дузпа, след като този път Беник Афобе не успя да преодолее вратаря на гостите Дарън Рандолф.

След почивката Джошуа Кинг (48) направи обрата пълен след пас на Афобе, но Андре Аю (83) върна надеждите на гостите от Лондон поне за точка от този мач, разписвайки се след асистенция на Бирам.

В самия край Джошуа Кинг (90) обаче оформи хеттрика си и донесе успеха на „черешките”, които остават на 14-а позиция с 30 точки. Уест Хям е на 11-о място във временното класиране с 33 точки преди останалите срещи от кръга.