Брайтън започна новия сезон във Висшата лига с изразителна домакинска победа 4:1 срещу новака Лутън. Соли Марч се разписа с глава в 36-ата минута, а рекордната покупка на тима Жоао Педро удвои от дузпа в 71-ата.

Десет минути преди края на редовното време и Лутън получи право да изпълни дузпа, а Кърлтън Морис намали разликата. Това бе историческо първо попадение за тима във Висшата лига.

В последните минути Симон Адингра отбеляза третото попадение за "чайките", а дълбоко в добавеното време за домакините вкара и резервата Еван Фъргюсън - 4:1.

Борнемут и Уест Хям завършиха 1:1. "Чуковете" поведоха в началото на второто полувреме, когато Джаред Боуен се разписа. "Черешките" успяха да стигнат до точката осем минути преди края. Уест Хям изпусна победата, след като Доминик Соланке се разписа.

В друг двубой от първия кръг Фулъм победи Евертън като гост с 1:0. Единственото попадение отбеляза Боби Де Кордова-Рийд - в 73-ата минута.

Кристъл Палас също постигна минимална победа - 1:0 срещу Шефилд Юнайтед с гол на Одсон Едуар.