Бърнли разби у дома Борнемут с 4:0 в среща от шестия кръг и записа убедителна първа победа за сезона в английската Висша лига. Точни за успеха на „виненочервените“ срещу „черешките‘ бяха Матей Видра (39), Аарън Ленън (41) след пас Гудмундсон и Ашли Барнс (83, 88) на два пъти в края. Така Бърнли събра 4 точки и излезе на 16-а позиция, а Борнемут се смъкна до шесто място с 10 точки след втората си загуба за сезона.

Лестър обърна гостуващия Хъдърсфийлд с 3:1. „Териерите“ поведоха с гол на датския национал Матиас Йоргенсен (5), но Келечи Ихеаначо (19) изравни след пас на Джейми Варди. След почивката Джеймс Мадисън (66) направи обрата пълен, а Джейми Варди (75) оформи крайния резултат след асистенция на Ихеаначо. Така след третата си победа за сезона Лестър е осми с 9 точки преди останалите мачове от кръга. Хъдърсфийлд е на дъното с 2 точки.

Кристъл Палас и Нюкасъл завършиха 0:0 в друга среща от този кръг. След равенството „орлите“ са 11-и със 7 точки, а „свраките“ са точно под чертата на 18-а позиция с 2 точки.

По-рано днес Фулъм направи 1:1 с гостуващия Уотфорд. Андре Грей (2) бе дал аванс на „стършелите“, а сърбинът Александър Митрович (78) донесе точката за водения от бившия треньор на Левски Славиша Йоканович тим, който е 15-и с 5 точки. Уотфорд заема четвърта позиция с 13 точки.