Челси спечели убедително с 3:1 при визитата си на Лестър в мач от 27-ия кръг на английската Висша лига и след втори пореден успех е десети във временното класиране с 37 точки. Освен четири гола зрителите видяха още две отменени попадения, две греди, червен картон и над 30 удара към двете врати.

Бен Чилуел (11) даде аванс на гостите, а в 24-ата минута Челси бе много близо до това да удвои преднината си на „Кинг Пауър”. Жоао Феликс бе изведен зад отбраната на домакините и останал сам срещу Уорд стреля технично. За негово нещастие обаче, топката премина покрай вратаря, но не влезе в мрежата, срещайки левия страничен стълб на вратата. Минути по-късно футболистите на Лестър отговориха подобаващо. Дюсбъри-Холполучи пред наказателното поле на Челси, стреля силно, а след рикошет топката срещна напречния стълб зад Кепа Арисабалага, след което вратарят улови без проблеми.

В 34-ата минута футболистите на Греъм Потър стигнаха до втори гол в мача, след като Жоао Фелик се възползва от прекрасно центриране на Лофтъс Чийк отдясно. Попадението обаче бе отменено заради засада при паса на Лофтъс Чийк отдясно. Ситуацията бе прегледана с помощта на ВАР, преди Андре Маринър да посочи крайното си решение.

Замбиецът Патсон Дака (39) изравни след пас на Рикардо Перейра, а Кай Хавертц (45+6) се разписа в последните секунди на първата част и отново изведе "сините" напред в резултата след подаване на Енцо Фернандес.

В 68-ата минута бе много близо до това да реши всичко в мача, вкарвайки трети гол. Столичани стигнаха до корнер, а след центрирането Кай Хаверц стреля с глава. Уорд спаси акробатично, избивайки топката от самата голлиния. Ситуацията можеше да се промени коренно в 71-ата минута, когато Дюсбъри-Хол. Той получи топката във вратарското поле, където обраната на Челси откровено бе забравила за него, но крилото на домакините не успя да уцели добре коженото кълбо и буквално го „подари” на Кепа. В следващата атака Мудрик бе изведен сам срещу Уорд и реализира, но попадението бе отменено, след като се оказа, че украинецът е бил зад линията на отбраната на домакините.

Матео Ковачич (78) оформи крайния резултат след асистенция на Михайло Мурдик, а в 87-ата минута Вут Фаес бе изгонен с втори жълт и червен картон, а „лисиците“ завършиха мача в намален състав и след загубата са 16-и с 24 точки.

В същото време Тотнъм срази у дома Нотингам с 3:1 и се утвърди в топ 4. Хари Кейн (19, 35-дузпа) вкара два гола, а един добави Хьон-Мин Сон (62) след пас на Ричарлисон. Джоузеф Уорал (81) реализира за гостите, които са 14-и с 26 точки. Тотнъм заема четвърта позиция с 48 точки и има 6 поведе от издънилия се по-рано през деня Ливърпул.

Евертън излъга гостуващия Брентфорд с 1:0 след гол на Дуейт Макнейл (1) в първите секунди и спря страхотната серия на „пчеличките“ от 12 мача без загуба във Висшата лига. След успеха „карамелите“ са 15-и с 25 точки. Брентфорд остава девети с 38 пункта.

Лийдс и Брайтън пък направиха зрелищно реми 2:2. „Чайките“ повеждаха на два пъти с гол на Алексис МакАалистър (33) и автогол в 61-ата минута на Джак Харисон. Лийдс обаче стигна до точката след попадения на Патрик Бамфорд (40) и асистиралия му Джак Харисон (78) след пас на Дегнанд Гнонто, за да остане предпоследен с 23 точки. Брайтън е седми с 39 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!