Челси обърна и срази у дома Лийдс с 3:1 в мач от 11-ия кръг на английската Висша лига и поведе във временното класиране.

Гостите поведоха в 4-ата минута още с първата си възможност. Патрик Бамфорд се разписа след бърза контраатака и пас на Калвин Филипс. "Сините" можеше да изравнят шест минути по-късно, когато Тимо Вернер засече с глава центриране от корнер на Мейсън Маунт, но топката срещна гредата. Челси все пак стигна до гол в 27-ата минута. Рийс Джеймс центрира остро отдясно, а Оливие Жиру засече във вратата за 1:1.

"Сините" започнаха по-силно втората част и логично стигнаха до пълен обрат. В 61-ата минутаМейсън Маунт центрира от корнер, а Кюрт Зума се извиси над всички и с глава се разписа за 2:1. Осем минути по-късно Жиру пропусна да вкара втория си гол в мача, след като шутира над гредата от удобна позиция. В 76-ата минута отново Меслие се намеси и спаси опасен удар на Вернер. Челси реши всичко в третата минута на добавеното време., когато Вернер получи извеждащ пас отдясно, нахлу в наказателното поле и с успоредно подаване намери връхлитащия Кристиан Пулишич, който оформи крайния резултат.

Така лондончани поне временно излязоха на първо място във временното класиране с 22 точки и една повече от Тотнъм и Ливърпул, които са с мач по-малко. Лийдс е 13-и с 14 точки.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА – 11 КРЪГ

Петък, 4 декември
Астън Вила – Нюкасъл – отложен

Събота, 5 декември
Бърнли – Евертън 1:1
1:0 Роби Брейди (3), 1:1 Доминик Калвърт-Люин (45+3)

Манчестър Сити – Фулъм 2:0
1:0 Рахийм Стълинг (5), 2:0 Кевин де Бройне (26-дузпа))

Уест Хям – Манчестър Юнайтед 1:3
1:0 Томас Сучек (38), 1:1 Пол Погба (65), 1:2 Мейсън Грийнууд (68), 1:3 Маркъс Рашфорд (78)

Челси – Лийдс 3:1
0:1 Патрик Бамфорд (4), 1:1 Оливие Жиру (27), 2:1 Курт Зума (61), 3:1 Кристиан Пулишич (90+3)