Челси срази Кристъл Палас с 4:1 като гост в лондонски сблъсък от 31-ия кръг на английската Висша лига и се изкачи на четвъртата позиция във временното класиране.

Кай Хавертц (8) откри резултата след комбинация с Калъм Хъдсън-Одой, а скоро след това Кристиан Пулишич (10) удвои аванса на "сините" след извеждащ пас на Бен Чилуел.

Курт Зума (30) направи резултата класически след центриране на Мейсън Маунт, а Кристиан Бентеке (63) с глава вкара и върна едно попадение за "орлите". Кристиан Пулишич (78) вкара втория си гол в мача след центриране на Рийс Джеймс и оформи крайния резултат.

До края на срещата нови попадения не паднаха и Челси се поздрави с трите точки завръщане в Топ 4, заемайки четвърта позиция 54 точки. "Сините" са на две точки зад третия Лестър и на две пред шампиона Ливърпул. "Орлите" са 13-и с 38 точки.