ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Челси се развихри у дома и размаза представителя на Чемпиъншип Престън Норд Енд с 4:0, класирайки се за четвъртия кръг на турнира ФА Къп.

Втородивизионният тим удържа "сините" през първите 45 минути и успя да запази нулево равенство. След почивката обаче лондончани нанизаха три бързи гола, с които убиха интригата. Точни бяха Армандо Броя (58) след центриране на Мало Густо, Тиаго Силва (66) след центриране от корнер на Коул Палмър, както и Рахийм Стърлинг (69) от пряк свободен удар.

Крайният резултат оформи Енцо Фернандес (85) в заключителните минути от редовното време. Първоначално попадението му не беше зачетено заради засада. Последва намеса на ВАР и се оказа, че аржентинецът е в редовна позиция за 4:0.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

В друга среща от кръга Астън Вила се измъчи при визитата на втородивизионния Мидълзбро и все пак спечели с 1:0 на „Ривърсайд Стейдиъм“. Воденият от Майкъл Карик тим се бранеше храбро по време на целия мач, но Мати Кеш (87) донесе успеха за бирмингамци с гол в края срещата.

Домакините имаха шанс да възстановят паритета в четвъртата минута на добавеното време, когато Алекс Гилбърт излезе на чиста позиция, но бранител на Вила блокира изстреля му в последния възможен момент. Последва центриране от корнер, но топката бе изчистена от Николо Дзаниоло.