Елитният Борнемут стопи пасив от два гола през второто полувреме и победи с 3:2 Куинс Парк Рейнджърс като гост в мач от третия кръг на турнира за Купата на Англия - ФА Къп.

Куинс Парк Рейнджърс поведе с две попадения в края на първото полувреме, като първо Синклеър Армстронг разпечата вратата на Марк Трейвърс, след което Линдън Дайкс покачи на 2:0 в полза на втородивизионния тим.

Борнемут, 12-и във Висшата лига след 19 мача, обаче направи пълен обрат в рамките на 20 минути след почивката. Маркъс Таверниер отбеляза първото попадение в 49-та минута, а девет по-късно Кийфър Муур изравни резултата. Джъстин Клуиверт, който Борнемут привлече през лятото от Рома с трансфер за около 10 милиона евро, пък отбеляза победното попадение в 69-ата минута, възползвайки се от втора асистенция на Филип Билинг.

Драматична победа постигна и Брайтън, който допусна първия гол в Стоук. Ян Пол ван Хеке вкара в собствената си врата в 16-ата минута, но неговите съотборници Первис Еступинян и Люис Дънк се разписаха преди и след почивката за 2:1.

Стоук Сити изравни отново чрез Люис Бейкър от дузпа за игра с ръка на Дънк, но "грънчарите" нямаха сили за повече. Жоао Педро даде преднина на Брайтън в 71-та минута, а девет по-късно Ван Хеке се реабилитира за автогола с асистенция за втория гол на бразилския нападател.