Вратарят Джо Харт и халфът Рахим Стърлинг ще останат извън сметките на мениджъра на Манчестър Сити Мануел Пелегрини за месец, след като получиха травми в дербито срещу Манчестър Юнайтед, загубено с 0:1 на „Етихад”. Халфът напусна принудително още в средата на първото полувреме, а вратарят бе заменен малко след почивката и изнесен на носилка. И при двамата става дума за мускулни проблеми.

„Обикновено подобни мускулни травми отнемат поне месец за възстановяване”, заяви Мануел Пелегрини след загубата от „червените дяволи”.

Двамата ще пропуснат мачовете на Англия идната седмица и най-вероятно двубоите с ПСЖ от 1/4финалите на Шампионската лига, както и срещите с Борнемут, Уест Бромич, Челси и Нюкасъл от Висшата лига. Очаква се те да се завърнат в игра за сблъсъка със Сток Сити на 24 април.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!