Евертън победи Нюкасъл с 3:0 у дома в двубой от 15-ия кръг на английската Висша лига. С успеха "карамелите" напуснаха зоната на изпадащите и удариха по амбициите на съперника си за топ 5.

Срещата предложи опасности и пред двамата вратари, но попаденията паднаха в последните минути. За отбелязване е пропускът на Доминик Калвърт-Люин в 39-ата минута, който не успя да се разпише от няколко метра от вратата на Нюкасъл.

Киърън Трипиър сбърка в 79-ата минута, Дуайт Макнийл му отне, навлезе в наказателното поле и с мощен изстрел откри резултата 1:0.

Седем минути след това отново Трипиър сгреши, този път топката попадна у Джак Харисън, той намери Абдулай Дукуре, който се разписа за 2:0.

В шестата минута на добавеното време Бето вкара първия си гол с екипа на "карамелите", за да оформи крайното 3:0.

Евертън е на 17-а позиция в класирането с точка повече пред първия изпадащ, макар от актива на тима да бяха отнети 10 точки заради финансови престъпления. Нюкасъл е на седмо място с 22 точки.