Уест Бромич допусна домакински обрат и загуби от Евертън с 1:2 в среща от втория кръг на английската Висша лига.

Още в 9-ата минута домакините поведоха с гол на Гарет Макоули след асистенция на Крейг Гарднър след центриране от корнер. Постепенно гостите изравниха играта, а в 38-ата минута мениджърът им Роналд Куман пусна в игра голмайстора Ромелу Лукаку на мястото на Джеймс Макарти.

В добавеното време на първата част Кевин Миралас (45+2) изравни, завършвайки комбинация между Гарет Бари и Рос Баркли преди това.

След почивката в 51-ата минута Жерард Деулофеу от гостите нацели гредата след корнер, а в 60-ата минута обратът стана пълен, след като Гарет Бари вкара за 1:2 след асистенция на Холгейт. До края на мача Боласие можеше да направи победата на „карамелите” по-изразителна, но не успя да намери очертанията на вратата.

След успеха си Евертън има вече 4 точки, докато „дроздовете” остават с 3 точки.