Евертън победи Уест Хям с 1:0 като гост в първа среща от днешната програма на 10-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът бе четвърти пореден без победа за домакините във всички турнири, докато Евертън пое глътка въздух след загубата от Ливърпул (0:2) в градското дерби в миналия кръг.

Първата частна "Лондон Стейдиъм" не предложи големи опасности пред двете врати, но резултатът бе открит в началото на втората част.

Доминик Калвърт-Люин получи пас от Джак Харисън, и с премерен удар откри резултата - 1:0 за Евертън. Десет минути по-късно Абдулай Дукур можеше да удвои аванса на "карамелите", но Алфонс Ареола се справи.

Уест Хям пропусна страхотна възможност да изравни в 78-ата минута, в която Мохамед Кудус излезе очи в очи с Джордан Пикфорд, но не успя да го преодолее. В продължението на срещата Пикфорд отново бе герой за "карамелите", след като отрази удар на Мохамед Саид Банрама.

Победата позволи на Евертън да се изкачи с едно място в класирането и тимът вече е 15-и в таблицата. Уест Хям е на девета позиция с 14.