Евертън и Тотнъм завършиха 1:1 на „Гудисън Парк“ в мач от 29-ия кръг на английската Висша лига. Абдулай Дукуре от домакините бе изгонен в 58-ата минута с директен червен картон, а в 88-ата минута Лукас Моура от гостите последва съдбата му. Хари Кейн (68-дузпа) даде аванс на „шпорите“, а в самия край Майкъл Кийн (90) донесе точката на „карамелите“ с красив гол от далечна дистанция.

Домакините започнаха по-активно и още във 2-ата минута можеха да поведат, но след удара на Демарай Грей от границата на наказателното поле топката премина на сантиметри над напречната греда. Седем минути по-късно Хари Кейн шутира от близко разстояние, а топката бе отбита от бранител на „карамелите“ от голлинията.

В 44-ата минута Хьон-Мин Сон бе изведен сам срещу вратаря на домакините Джордан Пикфорд, който отрази удара на корееца.

Две минути след почивката Идриса Гей тръгна на самостоятелен пробив, който завърши с удар, но топката премина над напречната греда на гостите.

В 58-ата минута след контакт край тъчлинията Хари Кейн провокира Абдулай Дукуре, който му отвърна с удар в областта на лицето, заради което бе изгонен с директен червен картон. Десет минути по-късно "шпорите" получиха дузпа, след като Майкъл Кийн събори в наказателното поле Кристиан Ромеро. Хари Кейн се нае с изпълнението и реализира от бялата точка за 0:1.

Лондончани не съумяха да запазят аванса си до края. В 88-ата минута те също останаха с 10 човека на терена, след като Лукас Моура получи директен червен картон заради грубо нарушение, а при дълго разиграване две минути по-късно Майкъл Кийн напредна с топката в крака и шутира от далечна дистанция, вкарвайки феноменален изравнителен гол за крайното 1:1.

След равенството Евертън се изкачи до 15-о място във временното класиране с 27 точки, докато Тотнъм вече е четвърти с 50 точки, изхвърляйки Манчестър Юнайтед от топ 4, но "червените дяволи" са изиграли два мача по-малко.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!