Евертън срази гостуващия Лестър с 4:2 в среща от 32-ия кръг на английската Висша лига и спря серията от 6 победи на „лисиците” във Всички турнири под ръководството на Крейг Шекспир. Той наследи уволнения Клаудио Раниери след поражението от Севиля с 1:2 в първия мач от 1/8-финалите в Шампионската лига и оттогава „лисиците” записаха шест поредни успеха. Лестър дори се класира за 1/4-финалите в най-престижния европейски турнир, елиминрайки андалусци след 2:0 на свой терен.

Краят на победната серия за щампиона на Англия от миналия сезон дойде на „Гудисън Парк” в Ливърпул, където се стигна до истински голов спектакъл. Домакините поведоха с ранен гол на Том Дейвис (1) след асистенция на Кевин Миралас, но гостите направиха пълен обрат. Ислам Слимани (4) бързо изравни след пас на Демирай Грей, а Марк Олбрайтън (10) от пряк свободен удар бе точен за 1:2.

Белгийският голмайстор на „карамелите” Ромелу Лукаку (23) се разписа за 2:2 с глава след центриране на Рос Баркли, а още преди почивката футболистите на Роналдо Куман обърнаха нещата в своя полза след попадение на Фил Ягиелка (41) и нова асистенция на Кевин Миралас.

През втората част Ягиелка асистира на Ромелу Лукаку (57), който с втория си гол в мача обезкуражи „лисиците”. До края на мача нито домакините, нито гостите успяха да стигнат до нови попадения.

След 15-ата си победа за сезона Евертън остава седми с 54 точки. Лестър допусна пък 15-о поражение през настоящата кампания и заема 11-о място с 36 точки.