Евертън спечели с минималното 1:0 гостуването си на един от отборите, намиращи се в зоната на изпадащите във Висшата лига - Кристъл Палас. Успехът на "карамелите" при визитата в Лондон не дойде никак лесно. Победното попадение падна малко преди края на мача от 22-ия кръг. Негов автор стана Шеймъс Коулман, който вкара за 0:1 след асистенция на Том Дейвис в 87-ата минута.

С прибавените три точки Евертън събра 36 в актива си и остава на седмото място в класирането. "Карамелите" изостават с 5 точки от шестия Манчестър Юнайтед. Кристъл Палас пък е на 18-ата позиция с 16 точки, колкото има и Хъл Сити. С по-малко е единствено Съндърланд, заемащ 20-ото място с 15 точки. "Черните котки" загубиха днес с 0:2 от Уест Бромич. Точни за домакините бяха Дарън Флетчър в 30-ата минута и Крис Брънт в 36-ата. Уест Бромич е осми с 32 точки.