Фулъм надви у дома последния Шефилд Юнайтед с 1:0 в мач от 25-ия кръг на английската Висша лига и направи нова крачка към спасението си в елита.

Лондоначани имаха превъзходство от самото начало, но не успяха да се възползват от шансовете си през първата част, в която гостите не отправиха нито един точен удар.

В 53-ата минута Рубен Лофтъс-Чийк отправи много добър удар и преодоля вратаря Аарън Рамсдейл, но защитник на гостите изчисти топката малко пред голлинията.

Фулъм поведе с попадение на Адемола Лукман (61), който направи страхотен пробив и се разписа за 1:0, а до края на мача "остриератата" не намериха адекватен отговор.

След успеха си Фулъм събра 22 точки и е на три зад 17-ия Нюкасъл, който е на спасителна позиция. Шефилд Юнайтед остава последен с едва 11 точки.