Тотнъм изпусна победата срещу Нюкасъл в мач от английската Висша лига - 1:1, след като гостите изравниха от дузпа в седмата минута на добавеното време. До 11-метровия наказателен удар се стигна след намесата на ВАР. Дузпата беше за игра с ръка на Ерик Дайър, който отклони топката след опит за центриране на Анди Керъл. Калъм Уилсън се разписа и така "свраките" стигнаха драматично до равенството 1:1.

Преди това Лукас Моура отбеляза за Тотнъм - в 25-ата минута, а играчите на Жозе Моуриньо пропуснаха редица положения и в крайна сметка спечелиха само точка от мача от третия кръг на Висшата лига.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 3 КРЪГ

26 септември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Брайтън - Манчестър Юнайтед 2:3
1:0 Неал Мопе (40-дузпа), 1:1 Люис Дънк (43-автогол), 1:2 Маркъс Рашфорд (55), 2:2 Соли Марч (90+4), 2:3 Бруно Фернандеш (90+10-дузпа)

26 септември 2020 г. (събота), 17:00 часа
Кристъл Палас - Евертън 1:2
0:1 Доминик Калвърт-Люин (10), 1:1 Шейку Куяте (26), 1:2 Ричарлисон (40-дузпа)

26 септември 2020 г. (събота), 19:30 часа
Уест Бромич - Челси 3:3
1:0 Калъм Робинсън (4), 2:0 Калъм Робинсън (25), 3:0 Кайл Бартли (27), 3:1 Мейсън Маунт (55), 3:2 Калъм Хъдсън-Одой (70), 3:3 Тами Ейбрахам (90+3)

26 септември 2020 г. (събота), 22:00 часа
Бърнли - Саутхемптън 0:1
0:1 Дани Ингс (5)

27 септември 2020 г. (неделя), 14:00 часа
Шефилд Юнайтед - Лийдс 0:1
0:1 Патрик Бамфорд (88)

27 септември 2020 г. (неделя), 16:00 часа
Тотнъм - Нюкасъл 1:1
1:0 Лукас Моура (25), 1:1 Калъм Уилсън (90+7-дузпа)