ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Манчестър Сити победи Астън Вила с 3:1 у дома в среща от 23-ия кръг на английската Висша лига и си върна второто място в класирането, където по-рано днес се настани градският съперник Манчестър Юнайтед.

"Гражданите" са само на три точки с мач повече от лидера Арсенал преди директния им двубой тази сряда (21:30 часа). Астън Вила е на 11-о място с 28 точки.

Мачът на "Етихад" започна с ранен гол на Родри, който се разписа в четвъртата минута, засичайки центриране на Марез.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Илкай Гюнгодан бе близо до втори гол в 11-ата минута, но световният шампион с Аржентина Емилиано Мартинес реагира блестящо с спаси вратата си.

Само няколко минути по-късно Гюндоган се разписа, но попадението му бе отменено заради нарушение.

След 20-ата минута Джак Грийлиш и Ерлинг Холанд на два пъти пропуснаха да удвоят аванса на Сити.

"Гражданите" все пак стигнаха до втори гол в 39-ата минута норвежецът комбинира с Гюндоган и той на празна врата се разписа за 2:0.

В последната минута от първата част Джейкъб Рамзи извърши груб фаул, а реферът отсъди дузпа, превърната в гол от Рияд Марез (3:0).

Четвърт час след почивката Дъглас Луис намери Оли Уоткинс в наказателното поле и той се сгреши за 3:1.

Минути по-късно Хулиан Алварес можеше да вкара четвърти гол за Сити, но защитник се намеси и изби.

Минути преди края и Рияд Марез пропусна чудесна възможност да се разпише за пореден път, но стреля над вратата.