Уотфорд и Кристъл Палас направиха 1:1 на "Викаридж Роуд" в среща от 18-ия кръг на Висшата лига. Срещата беше официален дебют на Сам Алардайс начело на „орлите“.

Гостите излязоха напред в резултата в 26-ата минута, когато точен бе Йоан Кабай. Френският халф беше изведен по прекрасен начин от Таунзенд и останал сам срещу Гомеш, не сбърка.

Единадесет минути по-късно Палас можеше да удвои, но Кристиан Бентеке пропусна да се разпише от дузпа, отсъдена срещу самия него.

През втората част домакините се втурнаха в атаки и в 71-ата минута стигнаха до изравнителен гол. Той падна от дузпа, отсъдена за фаул на Деймиън Дилейни. Зад топката застана Трой Дийни, който не сбърка.

До края на паднаха повече попадения и двата тима се поздравиха с по точка.

Във временното класиране Уотфорд е на 10-о място с 22 точки. Кристъл Палас пък е 17-и с 16 пункта.