ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Арсенал победи Манчестър Юнайтед играят при 3:2 в дербито между лидера и четвъртия в класирането от 21-ия кръг на английската Висша лига.

"Червените дяволи" поискаха дузпа в седмата минута за падане на Бруно Фернандеш в наказателното поле, но реферът прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Юнайтед поведе в 17-ата минута след пробив на Маркъс Рашфорд и удар по земя от границата на наказателното поле за 1:0.

По-малко от десет минути след това разиграване пред наказателното поле на Юнайтед завърши с центриране и удар с глава на Еди Нкетия за 1:1.

Манчестър Юнайтед беше много близо до втори гол в 28-ата минута, но мощният удар от дистанция на Скот Мактоминей бе спасен от Рамсдейл.

До края имаше опасности и пред двете врати, но така и не се стигна до удар в рамката на една от двете врати.

Минути след почивката Гранит Джака от Арсенал получи пас в наказателното поле, но преди да стреля Лисандро Мартинес изчисти топката от краката му.

Секунди по-късно Букайо Сака изведе лондончани напред с диагонален удар от границата на наказателното поле и неубедителна намеса на Давид де Хеа (2:1).

Манчестър Юнайтед можеше да изравни минута след гола, но ударът на Рашфорд бе спасен.

Минута преди да изтече час игра Манчестър Юнайтед стигна до равенството с дебютния гол на Лисандро Мартинес за тима (2:2). Рамсдейл изпусна топката след центриране, а аржентинецът се изстреля от място и с глава я прати под гредата.

Головото шоу можеше да продължи с ново попадение в 65-ата минута, но Еди Нкетия бе блокиран в наказателното поле и не успя да се възползва от добра възможност да отправи удар към вратата. Минута по-късно Мартин Йодегор успя да стреля, но прати топката високо над вратата на гостите.

Натискът на Арсенал продължи и удар на Букайо Сака в 70-ата минута срещна гредата, а секунди след това шут на Мартинели бе блокиран.

Натискът на "артилеристите" се усили и лондончани пренесоха играта пред наказателното поле на съперника, докато Юнайтед се прибра в защита.

Давид де Хеа спаси "червените дяволи" в 84-ата минута след удар на Еди Нкетия  от няколко метра.

В последната минута от редовното време Нкетия достигна до топката в наказателното поле и отблизо се разписа за 3:2. Ситуацията бе разгледана с ВАР, но попадението бе определено като редовно.

Арсенал поведе с пет точки на втория Манчестър Сити, като има и мач по-малко. Манчестър Юнайтед остава на четвърта позиция с 39 точки, колкото има и третият Нюкасъл, но с мач повече.

АРСЕНАЛ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 3:2
0:1 Маркъс Рашфорд (17'), 1:1 Еди Нкетия (24'), 2:1 Букайо Сака (53'), 2:2 Лисандро Мартинес (59'), 3:2 Еди Нкетия (90')

АрсеналАРСЕНАЛ: Аарън Рамсдейл, Бен Уайт  (46'  Такехиро Томиясу), Габриел Магаляеш, Уилиям Салиба, Олександър Зинченко, Гранит Джака, Томас Партей, Мартин Йодегор (90+3'  Роб Холдинг), Букайо Сака , Еди Нкетия  , Габриел Мартинели (82'  Леандро Тросар)
Мениджър: Микел Артета

Манчестър ЮнайтедМАН ЮНАЙТЕД: Давид Де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Рафаел Варан (90+2'  Алехандро Гарначо), Лисандро Мартинес , Люк Шоу , Кристиан Ериксен, Скот Мактоминей, Антони  (71'  Фред), Бруно Фернандеш, Маркъс Рашфорд , Вут Вегхорст
Мениджър: Ерик тен Хаг