Тотнъм направи обрат и спечели с 4:1 при визитата си на втородивизионния Уикъмб, за да продължи към 1/8-финалите в турнира за Купата на Англия – ФА Къп, където ще мери сили с Евертън.

Фред Онйединма (25) изведе домакините напред в резултата след грешка на Давинсон Санчес в защита. Уикъмб удържаха аванса си почти до края на първата част, в добавеното време на която първо Танганга от гостите нацели гредата, а след това Гарет Бейл (45+2) изравни за 1:1. Бразилецът Лукас Моура асистира за попадението на уелсеца.

След почивката и двата тима пропускаха своите възможности пред противниковите врати, но в самия край „шпорите“ пречупиха домакините с две бързи попадения, дело на Хари Уинкс (87) с удар от далечна дистанция и Танги Ндомбеле (87), който се разписа след асистенция на Хьон-Мин Сон.

В последните секунди Танги Ндомбеле (90+3) вкара втори гол, оформяйки крайния резултат след подаване на Пиер-Емил Хьойберг.

На 1/8-финалите Тотнъм ще гостува на Евертън в Ливърпул.