ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Ливърпул и Челси завършиха 0:0 на "Анфийлд" в интригуваща среща от 21-ия кръг на Висшата лига. Това беше мач №1000 за мениджъра на "мърсисайдци" Юрген Клоп в треньорската му кариера.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След равенството двата тима остават в средата на класирането с по 29 точки. Ливърпул е осми, а Челси заема десетото място към момента. Деветият Брентфорд също е с 29 точки.

Дебют за Челси записа новото попълнение Михайло Мудрик. 22-годишният украински нападател игра през втората част, когато с бързите си пробиви затрудни ветерана Джеймс Милнър и Клоп се принуди да го замени. Мудрик остави добри впечатления, като беше близо и до отбелязване на гол още в първия си мач за "сините" от Лондон.

"Сините" от Лондон вкараха гол още в третата минута, но радостта им трая само няколко секунди. Изстрел на Тиаго Силва срещна гредата, топката попадна право в Кай Хаверц, който я изпрати в мрежата на Алисон. След преглед с ВАР обаче попадението беше отменено заради засада на немския национал.

В 6-ата минута Коди Гакпо отправи неточен удар към вратата на Кепа. В 18-ата нидерландският нападател пусна извеждащ пас към Мохамед Салах, който стигна до топката и я върна към Джеймс Милнър. 37-годишният футболист на Ливърпул центриране в наказателното поле на лондончани, но защитата на Челси се справи. Малко след това Гакпо успя да отнеме топката от Люис Хол и опита да изненада Кепа с удар извън наказателното поле, който обаче излезе в аут.

В 32-ата минута Беноа Бадиашил бе близо до дебютния си гол с екипа на Челси. Младокът засече с глава, Алисон с отличен рефлекс запази нулевото равенство.

Шест минути по-късно Гакпо игра с глава в наказателното поле на Челси, сваляйки топката за Салах, който обаче не успя да нанесе точен удар.

В добавеното време на първата част египтянинът беше изведен от Наби Кейта, но стреля над вратата.

Новото попълнение на Челси Михайло Мудрик се появи в игра в 55-ата минута. 22-годишният украински нападател дебютира за тима на Греъм Потър след странния трансфер от Шахтьор (Донецк). Както вече стана ясно, Челси плаща за Мудрик 70 милиона евро плюс още 30 милиона под формата на бонуси при добро представяне. 25 милиона долара от парите за трансфера ще отидат за армията на Украйна.

Mалко преди да измине час игра дойде първата по-добра атака на Челси след почивката. Ударът на Конър Галахър обаче беше блокиран. По-късно Хаким Зиеш залъга няколко играчи в червено и стреля неточно към вратата на Алисон.

Малко след това Наби Кейта изрази претенции за дузпа заради игра с ръка на футболист от лондончани. Съдията Майкъл Оливър обаче бе категоричен, че няма как да има наказателен удар.

Украинският талант Михайло Мудрик успя да преодолее двама от Ливърпул и бе близо до гол само няколко минути, след като се появи в игра, но топката му избяга и не можа да нанесе точен удар.

В 69-ата минута Коди Гакпо получи пас от Дарвин Нунес, Кепа обаче спаси. В 71-ата Мудрик бе потърсен с центриране на далечната греда, опита да овладее топката, вместо да стреля директно, което бе грешно решение и тя излезе в аут. До края възможности за Ливърпул пропуснаха Трент Александър-Арнолд и Дарвин Нунес и срещата приключи при нулево равенство.

ЛИВЪРПУЛ - ЧЕЛСИ 0:0

ЛИВЪРПУЛ: 1. Алисон, 7. Джеймс Милнър  (73  66.Трент Александър-Арнолд), 5. Ибрахима Конате, 2. Джо Гомес, 26. Андрю Робъртсън, 43. Стефан Байчетич (82  3.Фабиньо), 6. Тиаго, 8. Наби Кейта (63  27.Дарвин Нунес), 19. Харви Елиът (82 17.Къртис Джоунс) 11. Мохамед Салах, 18. Коди Гакпо
Mениджър: Юрген Клоп

ЧЕЛСИ: 1. Кепа, 14. Трево Чалоба (81  28.Сезар Аспиликуета), 6. Тиаго Силва, 4. Беноа Бадиашил, 32. Марк Кукурея, 5. Жоржиньо, 23. Конър Галахър, 19. Мейсън Маунт (82  30.Карни Чуквуемека), 22. Хаким Зиеш, 67. Люис Хол (55  15.Mихайло Мудрик), 29. Кай Хаверц (81  9.Пиер-Емерик Обамеянг)
Мениджър: Греъм Потър

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,   - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!