Нанеслият една от най-кошмарните загуби на Ливърпул в историята Астън Вила срази у дома Кристъл Палас с 3:0 на Боксинг Дей в мач от 15-ия кръг на английската Висша лига. Тимът от Бирмингам, който не бе побеждавал на свой терен от знаменития успех със 7:2 срещу шампиона Ливърпул на 4 октомври, трябваше да играе с човек по-малко цяло второ полувреме. В 45-ата минута Тайрън Мингс бе изгонен с втори жълт и червен картон.

Бертранд Траоре (5) даде ранен аванс на домакините, а след почивката Кортни Хаус (66) и Ануар Ел Гази (76) довършиха "орлите" от Лондон, които и при числен превес на терена не намериха начин да стигнат до гол.

Winbet - победата е емоция! (18+)

След успеха си Вила има 25 точки на шестото място и е само на точка от топ 4. Кристъл Палас остава с 18 точки на 13-то място във временното класиране.

По-същото време Фулъм и Саутхемптън завършиха 0:0 и поделиха по точка. Така лондончани записаха четвърто поредно равенство и остават под чертата на 18-а позиция с 11 точки. "Светците" са осми с 25 точки.