Кристъл Палас спря серия от 6 загуби в шампионата и размаза Саутхемптън с 3:0 в среща от 14-ия кръг на английската Висша лига. Головете за класическия успех  на „орлите” от Лондон вкараха Кристиан Бентеке (33, 85) и Джеймс Томкинс (36). Така Кристъл Палас събра 14 точки и заема 13-а позиция в класирането. Саутхемптън е 11-и със 17 точки.

Сток Сити срази у дома Бърнли с 2:0 след голове на Джонатан Уолтърс (20), възползвал се от пас на Диуф, и Муниеса (35) след пас на Арнаутович. Така „грънчарите” събраха 19 точки и излязоха на девета позиция. Бърнли е на 14-о място с 14 точки.

Уест Бромич пък надви като домакин Уотфорд с 3:1. Джони Еванс (14) и асистиралият му Крис Брънт (34) след пас на Морисън дадоха комфортен аванс на „дроздовете”. След почивката Кристиан Кабаселе (60) намали на 2:1 след подаване на Дийни, а в добавеното време Мат Филипс (90+1) подсигури трите точки за домакините, които завършиха мача и с числен превес на терена, след като Роберто Перейра от гостите бе изгонен в 84-ата минута с директен червен картон.